Strona główna Mapa stronyWydaj u nas Zaloguj się do księgarni Twój koszyk: 0
Debata z cyklu „Spory o polskie autorytety”.

Zapraszamy na debatę z cyklu „Spory o polskie autorytety". 30 października o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie pt. „LIBERAŁOWIE, ŻYDZI, BURŻUJE..." Antoni Słonimski, „Wiadomości Literackie" oraz ich wrogowie.

Zapraszamy na debatę, która będzie dotyczyła ideowej spuścizny „Wiadomości Literackich" oraz intelektualnego dorobku jednego z jego najważniejszych felietonistów - Antoniego Słonimskiego. Postaramy się przedstawić najważniejsze spory 20-lecia, w którym „Wiadomości Literackie" brały udział, a także odpowiedzieć sobie na pytanie o stosunek „Wiadomości Literackich" do takich kwestii jak: emancypacja kobiet, antysemityzm i sytuacja Żydów w II RP, relacje państwo-Kościół, liberalny etos, nasilenie się radykalizmów. I wreszcie - last but not east - o to, co z intelektualnej tradycji reprezentowanej przez tę postępową inteligencję zostało dziś.

Gośćmi spotkania będą: Dariusz Gawin, Karolina Szymaniak, Katarzyna Sierakowska, Jacek Głażewski. Debatę poprowadzi Piotr Kieżun.

Spotkanie odbędzie się 30 października o godz. 18.00 w Poddaszu Kultury, ul. Chmielna 15 lok. 9 (wejście od ulicy Chmielnej), WSTĘP WOLNY.


Organizatorem spotkania jest Kultura Liberalna.

 

© 2009 WAB. Wszelkie prawa zastrzeżone KontaktNewsletterBiuro prasoweO Wydawnictwie

zamknij okno Zaloguj się do księgarni lub zarejestruj nowe konto

Logowanie do księgarni

Rejestracja nowego konta