Strona główna Mapa stronyWydaj u nas Zaloguj się do księgarni Twój koszyk: 0
Niegrzeczne dziewczyny w drodze do kina: „Ja, diablica” kupiona przez Alvernia Studios

Pliki do pobrania

Zapraszamy do kina...

Alvernia Studios - największa i najnowocześniejsza wytwórnia filmowa w Polsce - kupiła prawa do ekranizacji powieści Katarzyny Bereniki Miszczuk „Ja, diablica" Wydawnictwa W.A.B.

„Intryga, na której oparta jest „Ja, diablica" ma duży potencjał filmowy. Planowana przez nas produkcja spodoba się nie tylko licznym fanom książki. Młodzi ludzie czekają na film dla nich i o nich" - mówi Monika Franczak-Zmarz, szefowa działu developmentu w Alvernia Studios.

Alvernia Studios ma już na koncie produkcje w podobnym stylu. Wytwórnia była m.in. koproducentem hollywoodzkiej komedii fantastycznej „Vamps" w reżyserii Amy Heckerling, opowiadającej o miłosnych perypetiach wampirów w Nowym Jorku. W rolach głównych wystąpiły Sigourney Weaver oraz Alicia Silverstone.

Śmierć to dopiero początek. Dziwna prawda wynikająca z najnowszej powieści niezwykle utalentowanej pisarki młodego pokolenia - Katarzyny Bereniki Miszczuk. Gdy dwudziestoletnia Wiktoria zostaje zamordowana, zaczyna nowe życie. Dosłownie. Trafia do piekielnego Los Diablos, gdzie dostaje intratną posadę diablicy. Jej zadaniem jest targowanie się o dusze zmarłych, czyli potencjalnych nowych obywateli Piekła. Jednak Wiktoria nie potrafi pogodzić się ze swoją przedwczesną śmiercią, dlatego ciągle wraca na ziemię. Postanawia też zawalczyć o miłość swojego życia i... wybrać między przystojnym diabłem Belethem a śmiertelnikiem Piotrem.
„Ja, diablica" to wybuchowa mieszanka dwóch rzeczywistości - ziemskiej i piekielnej. To również korowód barwnych postaci, takich jak neurotyczna Śmierć, narcystyczna Kleopatra (tak, TA Kleopatra) czy diaboliczny Azazel, którego plan przewiduje zdobycie władzy nad całym światem piekielno-niebiańskim. Pisarka umiejętnie korzysta z dobrze znanych, popkulturowych tematów, odświeża je i bawi się nimi. Łącząc najlepsze cechy romansu, kryminału i powieści fantasy, stworzyła pełną humoru i - mimo kontrowersyjnego tematu śmierci - delikatnie zmysłową opowieść.

„Ja, diablica" Katarzyny Bereniki Miszczuk to rewelacyjna, dynamiczna, pełna humoru i trafnych obserwacji książka, która już zahipnotyzowała szerokie grono czytelników!

„Czyta się ją lekko i szybko, w dodatku działa na czytelnika jak magiczna pigułka na poprawę humoru. Wciągająca, sensacyjna akcja, poruszający romans, sceny skrzące się humorem, nawiązania do klasyki literatury".
- z recenzji na portalu obliczakultury.pl

„Ja, diablica" gromadzi na portalu Facebook olbrzymią grupę fanów oczarowanych losami bohaterów z piekła rodem: www.facebook.com/jadiablica.

Autorka powieści „Ja, diablica", Katarzyna Berenika Miszczuk, studiuje na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Przyszła lekarka zadebiutowała jako pisarka w wieku piętnastu lat. Ma na swoim koncie nominacje do Nagrody Nautilus, przyznawanej za najlepszy polski utwór literacki z gatunku fantastyki.

W Wydawnictwie W.A.B. autorka opublikowała popularną trylogię - „Ja, diablica" (W.A.B. 2010) to pierwsza część piekielnego cyklu na który składają się ponadto: „Ja, anielica" (W.A.B. 2011) oraz „Ja, potępiona" (W.A.B. 2012). Książką interesują się także zagraniczne oficyny. W przygotowaniu przekład rosyjski „Ja, diablicy".

 

 

© 2009 WAB. Wszelkie prawa zastrzeżone KontaktNewsletterBiuro prasoweO Wydawnictwie

zamknij okno Zaloguj się do księgarni lub zarejestruj nowe konto

Logowanie do księgarni

Rejestracja nowego konta