Stowarzyszenie Gwiazdy Wieczornej nie ustaje w poszukiwaniu talizmanów. Kendra, pragnąca ze wszystkich sił powstrzymać Stowarzyszenie, dowiaduje się, gdzie jest...

Czy wydmy potrafią śpiewać? Od czego zależy kształt piorunów? Kto skonstruował najprecyzyjniejszy zegar na świecie? Dlaczego gorąca woda zamarza szybciej niż zimna? Zawsze się nad tym zastanawialiście, ale wstydziliście się zapytać? Teraz odpowiedzi leżą w zasięgu ręki.

Clarke błyskotliwie obala powszechne przekonania i mity na temat Anglii i Francji.

Mijają cztery lata, odkąd Kot Simona wkroczył do naszego życia. Wystąpił w kilkunastu filmach, pojawił się w trzech bestsellerach. Zabawiał i uszczęśliwiał miliony fanów na...

Przed Państwem dawka stężona kota Simona!

Strona główna Mapa stronyWydaj u nas Zaloguj się do księgarni Twój koszyk: 0
Na brzegu

W serii publikowane są opowieści oparte na biografiach osób o nietypowym życiorysie, zdających sprawę z doświadczeń granicznych, takich jak choroba i niepełnosprawność, poważne problemy osobiste i rodzinne, odmienność społeczna, wykluczenie, radzenie sobie z paradoksami losu. Historie te są zarówno osobistą ekspresją indywidualnych przeżyć, jak i odzwierciedleniem problemowych kwestii społecznych i kulturowych. Bohaterzy mówią o swoim życiu własnym głosem, niekiedy rekonstruowanym, który w biegu zdarzeń nie zawsze mógł wybrzmieć. Ich opowieści weryfikują zatem przydatność zastanych form językowych i przełamują konwencje formalne. Jako pierwsza w serii ukazała się książka Philippe'a Pozzo di Borgo Drugi oddech, na kanwie której powstał film Nietykalni.


Format S6 (125 x 195 mm), oprawa miękka
W serii ukazują się trzy tytuły rocznie.

Chce się żyć
Maciej Pieprzyca

produkt niedostępny

premiera: 4 września 2013

Oparta na prawdziwych wydarzeniach, niepokorna, a zarazem pełna ciepła i humoru opowieść o ogromnej woli życia osoby skazanej przez świat na milczenie.

premiera: 13 czerwca 2012

Na kanwie tej historii powstał film Nietykalni - 40 milionów widzów.

Mam na imię Ania
Anna Grodzka

produkt niedostępny

premiera: 13 listopada 2013

Ta książka jest jak odkrywanie świata, którego nie znamy. I chociaż transpłciowość istnieje od początku historii ludzkości i jest tak naturalna jak różnorodność przyrody, to dla zdecydowanej większości z nas wciąż pozostaje nieznana - jest jak ciemna strona Księżyca. Tyle, że o wiele ciekawsza. Ciekawsza, bo dotyczy istoty każdego z nas.
Czy zastanawiasz się, co to znaczy być kobietą lub mężczyzną? Co to znaczy być sobą? Czym jest wolność? Dopóki oddychasz powietrzem, nie myślisz o tym, co by było, gdyby go zabrakło. Dopóki żyjąc wśród ludzi, jesteś akceptowana i rozumiana, czujesz się jak ryba w wodzie. Ale kiedy zabraknie ci wody? Albo powietrza?

 

© 2009 WAB. Wszelkie prawa zastrzeżone KontaktNewsletterBiuro prasoweO Wydawnictwie

zamknij okno Zaloguj się do księgarni lub zarejestruj nowe konto

Logowanie do księgarni

Rejestracja nowego konta