Strona główna Mapa stronyWydaj u nas Zaloguj się do księgarni Twój koszyk: 0
(ur. 1976) - dziennikarz naukowy, doktor fizyki. Artykuły popularnonaukowe publikował w licznych gazetach i czasopismach, m.in. w „Rzeczpospolitej", „Wiedzy i Życiu", „Gazecie Wyborczej", „Przekroju" czy „National Geographic Polska". Kierownik działu Nauka i Gospodarka w tygodniku „Gość Niedzielny". Autor felietonów naukowych Labirynty wiedzy emitowanych na antenie Radia eM i programu Kawiarnia Naukowa pokazywanego w TVP Kultura. Obecnie współpracuje z telewizją TVN, gdzie przybliża zagadnienia naukowe w sobotnim programie Dzień dobry TVN. Założyciel Stowarzyszenia Śląska Kawiarnia Naukowa. W 2008 roku otrzymał tytuł „Popularyzatora nauki" przyznawany polskim dziennikarzom przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Polską Agencję Prasową. Autor książki Nauka - po prostu. Wywiady z wybitnymi (2011), uznanej przez Instytut Książki, redakcję czasopisma „Nowe Książki" oraz Warszawski Festiwal Nauki za najlepszą publikację popularnonaukową w sezonie wydawniczym 2010/2011.

Blog autora: www.tomasz.rozek.salon24.pl.

 

Brak wpisów na blogu

Brak nagród

Tomasz Rożek, autor książki „Nauka – to lubię. Od ziarnka piasku do gwiazd”, w Katowicach

21 października 2012

Zapraszamy na spotkanie... »

Dariusz Rekosz i Tomasz Rożek na Targach Książki w Katowicach

7 września 2012

Zapraszamy na spotkania z naszymi autorami... »

„Zagadkowa niedziela” z Tomaszem Rożkiem

8 lipca 2012

8 lipca zapraszamy do słuchania audycji „Zagadkowa Niedziela", Tomasz Rożek będzie opowiadał o swojej książce „Nauka - to lubię. Od ziarnka piasku do gwiazd" . »

„Nauka – to lubię” Tomasza Rożka na liście najlepiej sprzedających się książek dla młodzieży w sieci księgarń Empik

5 lipca 2012

Autorowi gratulujemy! »

Joanna Olech o książce Tomasza Rożka „Nauka - to lubię. Od ziarnka piasku do gwiazd"

4 lipca 2012

Zapraszamy do lektury Tygodnika Powszechnego , w którym Joanna Olech recenzuje książkę Tomasza Rożka   Nauka - to lubię. Od ziarnka piasku do gwiazd . »

Wywiad z Tomaszem Rożkiem, autorem książki „Nauka – to lubię”, na portalu Onet.pl

26 czerwca 2012

„Wie pan, że marzeniem konstruktorów wieżowców jest wybudować taki drapacz chmur jak źdźbło trawy? Bardzo wysoki, ale równocześnie o małym przekroju u podstawy. No i wytrzymały na wstrząsy i podmuchy boczne. Z kolei elektronicy daliby bardzo wiele, żeby nauczyć się robić wyświetlacze do telefonów i komputerów o takich cechach jak skrzydła motyli. Zauważył pan, że wzory na skrzydłach motyla są kolorowe i wyraźne nawet w ostrym świetle słonecznym, a tymczasem w takich warunkach na wyświetlaczu prawie nic nie widać" - Tomasz Rożek, Onet.pl. »

Tomasz Rożek, autor książki „Nauka – to lubię”, gościem Radia TOK FM

1 czerwca 2012

Zapraszamy do słuchania... »

Książki tego autora

premiera: czerwiec 2012

Czy wydmy potrafią śpiewać? Od czego zależy kształt piorunów? Kto skonstruował najprecyzyjniejszy zegar na świecie? Dlaczego gorąca woda zamarza szybciej niż zimna? Zawsze się nad tym zastanawialiście, ale wstydziliście się zapytać? Teraz odpowiedzi leżą w zasięgu ręki.

© 2009 WAB. Wszelkie prawa zastrzeżone KontaktNewsletterBiuro prasoweO Wydawnictwie

zamknij okno Zaloguj się do księgarni lub zarejestruj nowe konto

Logowanie do księgarni

Rejestracja nowego konta